СОЦІАЛІСТИЧНИЙ РЕАЛІЗМ: СЛОВНИК
Олександр КЛЕКОВКІН

Мова видання: укр.
Виходить друком: березень 2021
Оправа: тверда
Сторінок: 160
ISBN 978-617-7805-47-1
Ціна: по запиту


Дослідження офіційного сегменту творів радянського періоду як належних соціалістичному реалізму (художньому методу? напрямові? стилеві?) є малоінформативним, адже недостатньо пояснює зв’язок цих явищ з тенденціями розвитку світової культури ХХ століття, а також впливу цих традицій на мистецький процес у пострадянському просторі. Так само малоінформативним є пояснення мистецтва доби соцреалізму тоталітаризмом (сніг пояснюється не порою року, а сукупністю метеорологічних умов, тим більше, що буває зима без снігу, а буває й сніг без зими).
Соцреалізм — це не пам’ятник вождю світового пролетаріату, це релігійне ставлення до нього, тобто звичаї, звички, точки зору і культурні практики, а не самі арт-об’єкти. Соціалістичний реалізм — це стиль виробництва, просування і сприйняття художнього твору, отже, формула мистецтва.
У пропонованому словнику соціалістичний реалізм розглянуто саме як стиль поведінки і систему культурних сценаріїв, зумовлену формулою мистецтва. З кількох тисяч термінів і сталих словосполучень, народжених культурними практиками соціалізму, відібрано базові, без яких функціонування соціалістичного реалізму як культурної практики було би неможливим.
Видання адресовано митцям і мистецтвознавцям, передусім — молодшим колегам, народженим у незалежній Україні.

  • Попередня
  • Ctrl
  • Наступна