Для тата я так і залишусь Альбою
Олена Кравцова

Мова видання: укр.
Виходить друком: січень 2021
Оправа: тверда
Сторінок: 120
Ціна: на запит
ISBN 978-617-7805-39-6

Я приглядалася до хлопчиків у класі, намагаючись уподобати хоч когось. З дівчатами було простіше – я одразу закохалася в Карину. Вона ніколи не заплітала волосся. Я сиділа за нею, тому щоразу, коли вона грайливо відкидала назад свої каштанові духмяні хвилі і вони падали на мій підручник, я обережно брала пасмо і крадькома перебирала пальцями цупкі кучері. Волосся Карини було блискуче завжди. Навіть коли прийшла вікова пора мити частіше та доглядати ретельніше, мені ніколи не вдавалося досягти такого результату. А Карина, радше її мама, знали особливий рецепт збереження підліткового волосся в ідеальному стані. Іноді на занятті я навіть заплющувала очі й уявляла, як Карина своїм волоссям лоскотить мої щоки.
Я Альбіна. Мені 19. І я представник ЛГБТ спільноти. Лесбійка, гейка – як кому подобається. Звісно ж, «гейша» – милозвучніше: одна за одною спливають у пам’яті картинки з кіно, де неприродньо бліда дівчина невизначеного віку пропонує зелений чай, тихенько всміхається, грає на сітарі, розповідає дивакуваті байки, сповнені мудрості, а потім делікатно зваблює. І таку запам’ятаєш на все життя. Запевняю, мене ви теж запам’ятаєте.
Приблизно у дванадцятирічному віці я помітила, що зі мною щось не так. Згодом я назву це проблемою самоідентифікації. Тоді ж мені здалося, що я не та, за яку мене має оточення. Мені хотілося одягатися інакше, і зватися інакше. Мені не було з ким поділитися цим відкриттям.

  • Попередня
  • Ctrl
  • Наступна