Українські фізкультурні історії. 60 розповідей про спорт до 30-ліття державної Незалежності. Альманах

Мова видання: укр.
Виходить друком: серпень 2021
Сторінок: 104
Оправа: тверда
Ціна: по запиту
ISBN: 978-617-7805 - 52 - 5

Ідея проекту — Олександр Кучерявий
Укладач Володимир Баняс
Авторський колектив:
Баняс Володимир Володимирович
Гаджега Василь Михайлович
Гулій Андрій Леонідович
Демян Євген Григорович
Маноха Олександр Васильович
Паук Олександр Павлович
Сова Андрій Олегович
Тарасюк Володимир Юрійович


Існування спорту в Україні — ніби довжезний каталог супереч­ностей: у нас завжди подвиги сусідили з провалами, професіоналізм із недбалістю, високий дух зі всеїдністю. Головним же атрибутом вітчизняного фізкультурного руху є всюдисуща фрагментарність: чи не в кожній дисципліні на всіх етапах історії не­можливо знайти лінійність розвитку.
Так, це загальна специфіка українського етнічного організму — отой стан «перманентного абортаріуму», який ми ніяк не здо­лаємо. Все, що наразі можемо, — переконувати себе, мовляв, ми велика спортивна нація, тішитись окремими уламками слав­ного минулого чи сьогодення і… працювати, скріпивши серце.
Ця книжка, що дуже символічно, по-своєму відбила працю «зі скріпленим серцем»: її задум виник навесні 2020-го, в розпалі ковідної істерії, й реалізувати його вдалося, знову-таки, частково.
Добре, що вийшло бодай у такому вигляді. Все ж здається, що наявні тут розповіді дають змогу інакше поглянути на україн­ське «тіловиховання» — з боку не стільки затемненого, скільки затіненого.

  • Попередня
  • Ctrl
  • Наступна