Характери Нового Світу
Ігор Шаров

Мова видання: укр.
Виходить друком: квітень 2018
Сторінок: 320
Оправа: тверда

Ігор Шаров:
…У книжці я не тільки зосереджуюся на характерах і справах американських президентів, звісно, у площині тих проблем, які доводиться країні вирішувати, а й узагалі на складових американського успіху.
Фахівець із політичної психології Фред Грінстейн зазначає, що характер президента – «складова частина політичної системи, один із конституційно визначених інструментів уряду».
Пеггі Нунан, колишній спічрайтер президента Рональда Рейгана, каже: «Для президента характер – це все. Президент не повинен бути розумним – він може розумних залучити до своєї роботи. Але президент не може купити хоробрість і пристойність, він не може орендувати міцні моральні якості.Президент повинен взятии це з собою в Білий Дім».
Політолог Вільям Сефайр доводить, що широкий загал під характером політика розуміє здатність вселяти і виправдовувати довіру, вірність, повагу до інших людей, здатність прийняти на себе відповідальність.
У своїй новій книжці я хочу дослідити також і питання того, як особистісні якості господарів Білого Дому впливали на політику США, як загалом працює ефективна політична система. «Наздогнати і перегнати... в економічному відношенні найбільш розвинуті капіталістичні країни Європи і США» намагався М. С. Хрущов.
Не наздогнав, як і його наступники. Не стало й країни, фундамент якої закладали більшовики. США продовжують вивершувати піраміду найуспішніших країн і в ХХІ столітті.
Нині в Україні про реформи не говорить хіба що лінивий. На переконання екс-міністра Павла Шеремети, економічного зростання можна досягти лише завдяки власній внутрішній енергії. «Ми повинні все робити самі, думати, як працювати з вищою продуктивністю, і з більшою віддачею… Тож не закопуйте свої ідеї, розвивайте та втілюйте їх...Економічне зростання не зроблять державні підприємства. Також цього не забезпечать великі підприємства, адже вони вразливіші. Країні необхідний малий і середній бізнес».
Чи готова Україна до важкої праці? Фахівці стверджують, щоб досягти росту ВВП у наступному 2018 на 4 відсотки треба модернізувати виробництво, отримавши довгі інвестиційні гроші в реальний сектор економіки і значно підняти продуктивність праці. Потрібна довгострокова стратегія розвитку, яка б покінчила з екстенсивним минулим стагнації економіки, і вивела на рейки сучасного високотехнологічного розвитку. Інакше, потрібно буде людям ще тугіше затягувати пояси, усвідомлюючи, і чекати погоди з моря.