Потрібні речі
Алла Огороднійчук

Мова видання: укр.
Виходить друком: грудень 2017
Сторінок: 180
Оправа: м"яка

Потрібні речі
Високими кам"яними сходами труп понесли в підвал.
Тіло в оксамитовому покривалі виглядало занадто легким і непристойно теліпалося з боку в бік, золотавікитиці зловісно мерехтіли в напівтемряві. Вітер заходився в істеричному плачі, що було трохи дивно: як гуркітоскаженілої стихіїчути крізь таку товстелезну кладку? Поки прилаштовували мерця серед стелажів з винними пляшками, вкритими пилюкою, загортали його в казна-звідки взяте простирадло, буря, мабуть, вщухла –адже коли виконавці скорботної місії поверталися назад, у підвалі було тихо.
Та ні ж бо–вітер так само жбурляв у вікна мокрим снігом, буран продовжував біснуватися й наводити жах. Підозрюваних було семеро: п"ятеро чоловіків і дві жінки. Обидві неможливо гарненькі, ноги довгі, очі великі, вміло нафарбовані... Мужчини теж нівроку: рекламні профілі, білосніжні сорочки, вишукане взуття. Всі ці красені та красуні опинилися замкненими з причини страшної негоди в похмурому будинку покійника. Розмістившись серед м"яких канап і низьких столиків, вони вже більше півгодини мляво сперечалися один з одним. При цьому картинно затягувалися цигарками, пили віскі, коньяк, бренді і ще щось таке, відповідне до ситуації, та намагалися з’ясувати, хто все ж таки відправив на той світ господаря будинку. Раптом на екрані замиготіли кадри рекламного блоку.
«Ну ось, як завжди – на найцікавішому місці!» - зітхнула Віра. Розтираючи відсиджену ногу, вона злізла з дивану й прошкандибала до вікна. Картина була гнітючою. Ой, мала рацію Ліна Костенко: «Будні роблять людей буденними».