Тиша в горах
Анатолій Танцюра

Мова видання: укр.
Виходить друком: травень 2020
Сторінок: 136
Оправа: тверда
ISBN: 978-617-7805-15-0


Якутія.
Старий Аяал Махардіров ішов вулицею з пляшкою горілки й ридав. Закінчувався березень 1983-го. Лютий мороз знесилював мешканців селища Біла Гора – на вулиці було -28. Загнані в хати, білогірці палили грубки. Аяалом хилитало з боку в бік. Горілки в пляшці лишалося на дні.
Єдина дочка Аяала, Аяна, через тиждень полетить з аеропорту селища Чокурдах досліджувати Північний Льодовитий океан. Сум огорнув кістляві плечі. В його кишені лежав лист від доньки, у якому вона наказувала, щоб Аяал беріг себе й не переймався через те, що їй доведеться спостерігати за білими ведмедями. Написані в листі слова любові він цілував притискаючи до грудей. До відльоту доньки лишався тиждень. Як йому, старому 65-річному рибалці, дістатися в Чокурдах за 350 кілометрів від Білої Гори без транспорту? Гіркі сльози текли, відразу замерзаючи на старечому обличчі. Лишалося пити – що старий і робив.
Широкою долиною розляглася Індигірка. Аяал глянув на пристань — судно міцно сиділо у товстезній кризі. Аяал обійшов нафтобазу та оленячу ферму й зупинився біля однієї з хат. Він помітив, що з комина тягся дим. Гукнув у простір і впав. Щока торкнулася снігу, а пара з рота огорнула вуса – утворені краплі відразу замерзли. Встати він чи то не міг, чи то й не хотів. Старий рабилка впізнав двір. За парканом вар’ювали пси — отже, Юра вдома, а з ним – Байбал і Баянай.