МАНДРИ ПО 58 КРАЇНАХ ЄВРОПИ
Зиновій Вишиванюк

Мова видання: укр.
Виходить друком: вересень 2023
Сторінок: 960
Оправа: м"яка
ISBN: 978-617-7805-18-1


Написанню книги «Мандри Європою» спонукала зустріч на моїй малій Батьківщині Коломия з відомим адвокатом, меценатом та громадським діячем, моїм товаришем по роботі в зарубіжних нафтогазових компаніях Михайлом Петрівим. Зустріч відбулася в серпні 2016 року, в дні святкування 775-річчя Коломиї. Поговоривши про святкування, випущену до свята книгу М. Петріва «Коломия наше місто», атрибутику до свята, я похвалився тим, що відвідав усі країни Європи. Розповів про свої враження від поїздок, цікаві й неповторні моменти мандрів. Пан Петрів, уважно слухаючи мої розповіді, серйозно заявив. «Я чекаю до Вашого 70-річчя книгу про все, що почув».
До свого 70-річчя, звичайно, не встигав, але дуже «загорівся» цією ідеєю. На превеликий жаль, книгу пан Михайло не побачить, він з дружиною Ольгою наприкінці травня 2019 року трагічно загинув… На початку жовтня 2016-го, коли всі дачні справи були зроблені, а дощ за вікном у київській квартирі навівав сум, взявся за ручку і почав писати про свої мандрівки.
Почав писати «Мандри…» з Косово, це була остання країна в списку, нею «закрив» Європу. У пам’яті були свіжі спогади про країну, а ще… наступного дня, 9 жовтня 2016 року, збірна України мала грати відбірковий матч до Чемпіонату світу з футболу 2018-го.. в Кракові зі збірною Косово. Моя поїздка до Косово була з багатьма пригодами та складнощами, і мене «прорвало» до написання книги. Ще більший поштовх дав мені розділ «Післямова», який написав чомусь відразу після «Косово». Прочитавши його своїй дружині Любові, запитав себе: «Невже я все це бачив, побував там?!» Повірте, це правда, в мене під час читання чомусь виступили сльози, думаю, радості і гордості…